چهار نیروی مرزی بانه در درگیری با ضدانقلاب زخمی شدند / وزیر آموزش و پرورش : کمبود معلم در سال جدید تحصیلی نداریم ۱۳۹۷/۰۵/۲۶


چهار نیروی مرزی بانه در درگیری با ضدانقلاب زخمی شدند
  ۱۳۹۷/۰۵/۲۶ 
Image result for ‫چهار نیروی مرزی بانه در درگیری با ضدانقلاب زخمی شدند‬‎
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: در درگیری میان نیروهای مرزی و گروه‌های ضدانقلاب در منطقه مرزی بانه چهار نفر از نیروهای کشورمان زخمی شدند.
حسین خوش اقبال در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: این درگیری زمانی اتفاق افتاد که خودروی گشت نیروهای مرزبانی در جاده برده بوک نزدیک روستای ابولحسن در کمین نیروهای ضدانقلاب افتاد.
وی افزود: درگیری بین نیروهای مرزبانی و گروه‌های ضد انقلاب ساعت 8 و 30 دقیقه پنجشنبه شب روی داد و بر اثر تیراندازی شدید چهار نیروی مرزی کشورمان زخمی و بلافاصله پس از درگیری به بیمارستان منتقل و تحت درمان قرار گرفتند و حال آنها رو به بهبود
 است.
خوش اقبال تاکید کرد: یکی از نیروهای مرزی کشورمان نیز پس از درگیری مفقود شده بود که چند ساعت بعد سالم خود را به پایگاه مرزی محل خدمت رساند.
معاون استاندار کردستان با بیان اینکه گروه‌های ضدانقلاب پس از این درگیری بسرعت منطقه را ترک و متواری شدند، یادآور شد: اکنون منطقه در کنترل نیروهای نظامی و مرزی کشورمان است و بررسی‌ها درخصوص جزییات این حمله در حال انجام است.
وی اضافه کرد: هنوز هیچ گروه و دسته‌ای از ضدانقلاب مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.


وزیر آموزش و پرورش :
کمبود معلم در سال جدید تحصیلی نداریم
Image result for ‫وزیر آموزش و پرورش‬‎
وزیر آموزش و پرورش گفت: مشکلی از نظر فضا، تجهیزات و نیروی انسانی در سال جدید تحصیلی وجود ندارد و سال تحصیلی را بدون کمبود نیرو آغاز خواهیم کرد.
سید محمد بطحایی در حاشیه رونمایی از طرح «ایران مهارت» در مشهد طی گفت‌و‌گو با خبرنگاران افزود: برای تامین دبیر در پایه دوازدهم و کمبود نیروی انسانی از ماههای قبل تلاش شده و اینک هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
وی در‌باره طرح تجمیع مدارس روستایی نیز اظهار داشت: سیاستهای آموزش و پرورش مبنی بر ساماندهی نیروی انسانی به ادامه تحصیل دانش‌آموزان لطمه نخواهد زد و خانواده‌ها مطمئن باشند این طرح مانع از ادامه تحصیل فرزندانشان نخواهد شد.
وزیر آموزش و پرورش گفت: برای اجرای طرح تجمیع اختیارات به استانها داده شده و متناسب با نیازها و اختیارات در مناطقی که ساماندهی نیروی انسانی موجب ارتقای بهره وری شود این مهم انجام خواهد شد لذا ممکن است در برخی مناطق نیروی انسانی بیشتری در اختیار مدارس قرار گیرد.
بطحایی افزود: یکی از سیاستهای وزارت آموزش و پرورش توسعه مهارت آموزی دانش‌آموزان است و بر این اساس ابزار و زمینه‌های رشد دانش‌آموزان را فراهم می‌کنیم.
وی اظهار داشت: مهم‌ترین اولویت‌های حمایتی آموزش و پرورش در زمینه فعالیت‌هایی است که منتج به کار آفرینی شود لذا به سراغ مواردی از خلاقیت دانش‌آموزان خواهیم رفت که موجب ایجاد‌اشتغال شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.