مجبور شدم برخلاف علایقم پرسپولیسی شوم

مجبور شدم برخلاف علایقم پرسپولیسی شوم
من نوجوانان و جوانان در پرسپولیس بودم اما در دوران فوتبال اتفاقاتی می افتد و مجبوری برخلاف علایقی که داری انتخاب کنی

روزبه چشمی که به دلیل مصدومیت نیم فصل اول مسابقات لیگ شانزدهم را از دست داده اما این روزها در تمرینات آبی پوشان خود را برای بازگشت به ترکیب این تیم آماده می کند، در گفت و گویی مفصل شرکت کرده است. او در ابتدا گفت: من جا دارد که به آقای امید ابراهیمی عزیز تسلیت می گویم و امیدوارم که خداوند به ایشان و خانواده محترم شان صبر بدهد.رفاقت داخل زمین با اتفاقاتی که بیرون زمین می افتد متفاوت است. وقتی آن اتفاق برای آقای نوروزی افتاد ما در تیم ملی امید در مسابقات قطر بودیم و شوک بدی به ما وارد شد. همه به هم ریخته شدند. یادم است آن روز سرمیز صبحانه بودیم کسی نتوانست غذا بخورد. بالاخره کاپیتان پرسپولیس بود و تمرین می کرد و یک دفعه فوت می کند همه را شوکه می کند.

*در اینچئون با محسن مسلمان در تیم ملی امید همبازی بودید.
من فکر می کنم اصلا قرار نبود یکسری اتفاقات بیفتد. با یکسری بازیکن شروع شد و یکسری بازیکن دیگر به زمین رفتند. 4،5 روز در چین تمرین کردیم. یک بازی دوستانه داشتیم ولی پیش می بینی می شد که این اتفاقات بیفتد.

*استثنایی ترین بازیکن استقلال هستی که در رده های سنی در پرسپولیس بازی کردی، درست است؟
من نوجوانان و جوانان در پرسپولیس بودم.

*من هیچ بازیکنی از استقلال سراغ ندارم که این طور باشد. میخواهم ببینم این سیب را که بیندازیم هوا چند تا چرخ می خورد؟
در این سن بله. من یکسری اتفاقات افتاد که به پرسپولیس رفتم. در دوران فوتبال اتفاقاتی می افتد و مجبوری برخلاف علایقی که داری انتخاب کنی.

*یک پنالتی در تیم ملی امید از دست دادی و این اشک ها نتیجه همان است.
در تمریناتی که انجام می دادیم آقای خاکپور گفت که من پنالتی را بزنم.

* خوب پنالتی می زدی؟
هم تیم ملی امید و هم بازی استقلال جلوی نفت زدم که هر دوی آن خراب می شد. گفتند که پنالتی زن نبوده ولی من می زدم و گل هم می شد. بالاخره آن پنالتی را من خراب کردم و باعث باخت تیم شد. این اشک ها به خاطر بازی با چین بود که چین را هم بردیم. فشار روی من بود.

*دکتر نوروزی در یک مصاحبه گفت که عمل رباط تو یکی از سخت ترین عملها بود؟ بدرباطی؟
من خیلی خوش رباط بودم. ولی نمیدانم آن اتفاق یک اتفاق ساده هم بود. آن لحظه مچ پایم به سمت بیرون پیچید و زانویم ثابت ماند. کل پایم در زانویم رفت. آن اتفاق اگر برای کسی می افتاد فقط رباط پاره می کرد. اما من از سه ناحیه منیسک، رباط صلیبی، رباط خارجی مصدوم شدم. خیلی دوران سختی بود. شاید یک عمل رباط صلیبی نهایت یک ماه با دو عصا باشی. ولی من 80 روز با دو عصا بودم و پایم را نمی توانستم زمین بگذارم. خدا را شکر دکتر نوروزی کنارم بود و زحمت کشید و به لطف خدا آن دوران گذشت.

*ترس از مصدومیت دوباره؟
من اصلا فکر نمی کردم که مصدوم شوم. ولی این اتفاق افتاد ولی اصلا فکر اینکه دوباره مصدوم شوم را نمی کنم.
*کار قشنگی که میثم مجیدی برایت انجام داده بود را دیدی؟
بله دیدم.

* در جام جهانی اوضاع چطور می شود؟
یکی از سخت ترین کارها را دارم که به تیم ملی اضافه شوم. این مصدومیت یک وقفه در فوتبالم انداخته است.چون هم بازیکنان ملی پوش مان عالی هستند و هم بازیکنان در لیگ مان. تمام تلاش را می کنم که سریع به روزهای خوب برگردم و به تیم ملی اضافه شوم.

*رفاقت بیرون از زمین هم دارید؟
اینکه همدیگر را ببینیم یا با هم باشیم نه ولی دوستی مان پابرجاست. من تا نیم فصل باید صبر کنم و به تیم اضافه شوم. ولی کارم را می کنم وقتی که به تیم اضافه شدم بتوانم کمک کنم و در اختیار تیم باشم و مدتی که نبودم را جبران کنم.
*محسن مسلمان و عده ای تو را به پوگبا تشبیه کردند. شبیه ترین بازیکن به محسن مسلمان در دنیای فوتبال به نظرت کیست؟
تا حالا فکر نکردم.

*قهرمان کودکی ات؟
سوباسا.

دلیل این جذابیت چه بود؟
چون یک توپ می زد تا هفته بعد شوت هنوز روی هوا بود. همیشه می خواستم بدانم این توپ کجا می رود.

*با علی منصوریان کار را شروع کردی. بازی علیرضا منصوریان یادت است.
علی آقا فاصله سنی اش چون با بازیکنان کمتر است خیلی راحت تر می توان با او ارتباط برقرار کرد. بالاخره اول فصل نتایج آن طور که هواداران می خواستند نبود و این هم طبیعی بود. چون هم کادر فنی عوض شده و هم تعداد زیاد از بازیکنان عوض شدند. هواداران هم خوب پای تیم ایستادند و تیم نتیجه گرفته است. جا دارد از هواداران تشکر کنم که پشت علی آقا ایستادند و حمایت کردند.

*آدم خرافاتی در بازی هستی؟ مثلا کفشی یا مچ بندی که بازی را ببری باز هم از آن استفاده کنی.
نه اصلا به این مساله فکر نکردم.

* در خریدن رخت و لباس قرمز هم مراقبت می کنی؟
کلا نداریم. هرکسی یک نظری دارد.

* در اعضای خانواده کسی نیست که پرسپولیسی باشد؟
پدرم. الان کمتر شده.

* آن روز که مصدوم شدی یادت است که چه کفشی پایت بوده؟
کفش را یادم است ولی می خواهم اولین بازی که شروع کردم را با همان کفش شروع کنم.
اوقات فراغتت را چطور می گذرانی؟ فیلم، گردش، موزیک؟
بیشتر سعی می کنم بخوابم. وقتی از خواب خسته شدم یک فیلم نگاه کنم.

*چه فیلم هایی را نگاه می کنی؟
فیلم های تاریخی را دوست دارم. مثلا مختارنامه را 20 دفعه نشان دهد 40 دفعه نگاه می کنم. طوری نگاه می کنم که انگار اصلا ندیدم.

* در این فیلم ها که می بینی شده که به اصطلاح همذات پنداری کنی؟
نه. اصلا.

*روزبه کم گل می زنی. چرا؟
پست بازی ام طوری است که باید بیشتر در ضربات ایستگاهی بزنم. کلا آقای مظلومی گفته بود که عقب بایستم و از آن فاصله فکر نمی کنم کسی بتواند گل بزند.

*چرا تیم مظلومی پارسال نتیجه نگرفت؟
اتفاقا نتیجه گرفت.

*یعنی با توجه به بضاعتی که داشت نتیجه اش در خور بود؟
ما 24 هفته صدر جدول بودیم و نهایتا وقتی به رده دوم آمدیم 24 ساعت طول کشید. یعنی وقتی استقلال خوزستان می برد می رفت بالا و اگر ما می بردیم می رفتیم بالا. در 6 هفته آخر مصدومان ما زیاد شدند، شرایط مان به هم ریخت و کمی نتیجه بدی گرفتیم. در فینال حذفی هم بودیم. این ها همه باعث شد که ما دو تا جام را با هم از دست بدهیم. فکر می کنم خودمان توقعات را در اول فصل بالا بردیم. ما می توانستیم دو تا جام را در یک فصل بگیریم.

*استقلال همین حالا هم تعدادی از نفراتش بی جایگزین است. مثلا مصدومیت تو و خسرو حیدری در این یکی، دو هفته اخیر. ولی اتفاقاتی در استقلال افتاده که هواداران استقلال را نگران کرده و آن مساله جدایی کاوه رضایی و آن بند ویژه است.
بنده ویژه را تا آنجا که من در جریان هستم مربوط به انتهای فصل می باشد که اگر پیشنهادی بازیکن داشته باشد بازیکن مبلغی را می دهد و جدا می شود ولی اینکه وسط فصل یعنی به نیم فصل نرسیده این اتفاق بیفتد من در جریان نیستم و فکر نمی کنم این چنین چیزی باشد.

*فکر می کنی کاوه جدا شود؟
صحبتی که کاوه بعد از بازی با مس با خبرنگاران کرد گفت که درجریان چیزی نیستم. بالاخره پیشنهاد برای هر بازیکنی وجود دارد. مطمئنا برای وسط فصل این اتفاق نمی افتد.

*اواخر فصل گذشته که در تیم نبودی خیلی ها معتقد بودند که اگر بودی استقلال قهرمان می شد.
من باز تکرار می کنم اگر نتیجه خوبی در ابتدای فصل نگرفتیم به خاطر تغییرات زیاد بود. با این بازیکنان شما دارید روند صعودی تیم را می بینید. قطعا همه تلاش می کنند. همه تلاش می کنیم که نتیجه خوبی بگیریم.

*استقلال به اندازه کافی خشن نیست؟
من فکر می کنم اگر کمی جنگندگی و خشن بودن طوری که باعث اخراج یا جریمه نشود خوب است. اگر در بازی به لحاظ فیزیکی خوب باشیم و تیم های دیگر ترسی دارند. اگر از همان خط جلو که امسال کاوه خوب دارد فشار می آورد جنگندگی بودن را حفظ کنند فشار کمتری می آید. در سه بازی ما یک گل جلوی فولاد خوردیم که آن هم یک اتفاق بود.

*در اعضای خانواده ات کسی است که استقلالی باشد؟
پدرم پرسپولیسی است. ولی جلوی من طوری وانمود می کند که استقلالی است.

*چه چیزی باعث می شود که احساساتی شوی؟
خاطراتی که با خانواده ام داشتم.

*جای چه چیزی در زندگی ات خالی است؟
برادرم. فوت کرده است. سال 81. آن موقع هم سن و سال الان من بود. عشق موتور بود. هر دفعه دم در گریه می کردم و مرا می برد.

*کجاها می رفتید؟
همه جا می رفتیم. جاده چالوس خیلی خوب بود. در سرما هم می رفتیم و در کندوان آش می خوردیم و برمی گشتیم.کلا بچه های کرج عشق شان همین است. بعضی اوقات من پشت موتور می نشستم. اگر به دست من می داد مطمئنا ته دره بودیم.

*فرض کن قرار است به یک جزیره بروی و یک کوله پشتی با خودت ببری. در آن کوله پشتی چه می گذاری؟
یک توپ، یک استوک و بقیه اش همه اش خوردنی می برم.

*پیراهن استقلال؟
پیراهن استقلال که تنم است. در کوله نیست.

* اگر قرار باشد سفر کنی با کدام یک از این آدم ها که روی مونیتور هستند به مسافرت می روی؟
فرشید اسماعیلی و مگویان. مگویان خیلی عالیه و فارسی صحبت کردنش عالی است. رفتار و اخلاقش هم خیلی خوب است. همه خارجی ها اکثرا خوب است تاجایی که من دیدم. ولی مگویان این قدر خوب بود وقتی من پارسال آمده بودم خواستم به دنبالش بروم. فکر می کردم بچه جنوب شهر است. من فکر می کردم با او ارتباط برقرار کردن آسان است. دفاع خوبی است. پستش دفاع وسط است. ولی دفاع چپ و راست بازی می کند. با یک کلاس بالا چپ و راست بازی می کند. خیلی سخت است برای بازیکن از دفاع وسط به لب خط برود و بازی کند.

*با او کجا می روی؟
می گوید به ارمنستان برویم ولی جایش فرقی نمی کند. 

*صحبت با هواداران استقلال و به ویژه پرسپولیس.
درباره بی احترامی ها بگویم. من فکر می کنم که زمانی این صحبت ها نبود و کسی به تیم های حریف کار نداشت. امسال می بینم کمی زیاد شده و این فقط حواشی را حتی برای بازیکنان داخل زمین زیاد می کند. من فکر می کنم آن زمانی که می خواهند بگذارند تا به بازیکن حریف فحاشی کنند برای تیم مورد علاقه اش بگذارند و تیم شان را تشویق کنند. مخصوصا بعد از داستانی که یکی، دو هفته پیش اتفاق افتاده و همه در جریان هستند استقلالی ها واکنشی نشان ندادند. بیشتر روی تیم مورد علاقه شان تمرکز کنند تا نتیجه بهتری بگیرند.

 *از شوخی هایی که محسن با تو کرد ناراحت که نشدی؟
اگر بخواهی به آن فکر کنی باید جواب خیلی ها را بدهی.

*کارلوس کی روش؟
مربی که سبک فوتبال ایران را عوض کرد.

*برانکو.
نظر خاصی ندارم

*علی منصوریان
داش علی.

*استقلال؟
بهترین تیم آسیا. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.