سدهای آزادی و زاگرس کرمانشاه در شرایط سرریز قرار دارند

مدیرعامل آب منطقه ای استان کرمانشاه گفت: به دنبال بارش های مناسب سال آبی جاری (اول مهر 94 تا 14 فروردین 95) سدهای آزادی و زاگرس در شرایط سرریز قرار گرفته اند.

کیاست امیریان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بارندگی های اخیر باعث شد تا سد آزادی در شرایط سرریز شدن قرار بگیرد و دریچه های سد زاگرس نیز باز شود.
وی افزود: از ابتدای سال آبی جاری تاکنون (اول مهر 94 تا 14 فروردین 95) 220 میلیون متر مکعب آب وارد سدهای استان شده است.
امیریان ظرفیت سدهای استان را 830 میلیون متر مکعب عنوان و اظهار کرد: آب ذخیره شده پشت سدهای استان هم اکنون به 575 میلیون متر مکعب رسیده است.
مدیرعامل آب منطقه ای کرمانشاه یادآور شد: برای تکمیل ظرفیت سدهای استان به 255 میلیون متر مکعب آب دیگر نیاز است که امیدوارم با ادامه بارش های مناسب سال آبی در پایان شاهد تکمیل ظرفیت سدها باشیم.
وی در ادامه و با بیان اینکه هم اکنون 6 سد در استان به بهره برداری رسیده، به در دست ساخت بودن 9 سد دیگر در استان اشاره و اظهار کرد: میانگین پیشرفت این سدها بین 20 تا 97 درصد است.
امیریان در پایان گفت: در سال جاری 2 سد دیگر به بهره برداری می رسد تا مجموع سدهای ساخته شده استان کرمانشاه به هشت مورد افزایش یابد.
میانگین بارش های سال زراعی جاری استان کرمانشاه (اول مهر 94 تا 14 فروردین 95) به 596 میلیمتر رسیده است، که این مقدار بارش نسبت به مدت مشابه سال قبل که 292 میلیمتر بوده 204 درصد و نسبت به دوره بلندمدت 165 درصد رشد نشان می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.