سبک زندگی/ سپاسگزاری از همسر، عامل مؤثر در حفظ نظام خانواده است

خطیب حرم مطهر رضوی مقایسه کردن همسر خود با دیگران را امری مذموم برشمرد و گفت: سپاسگزاری از همسر، عامل بسیار مؤثر در حفظ و بقای نظام خانواده به شمار می رود.

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام و المسلمین وحیدی در ویژه برنامه فرهنگی- مذهبی حرم مطهر رضوی که بعد از نماز مغرب و عشاء با حضور زائران و مجاوران بارگاه ثامن الائمه(ع) در رواق امام خمینی(ره) برگزار شد، به تبیین جایگاه ازدواج پرداخت.
وی با اشاره به اینکه اکنون سن ازدواج در دختر و پسرها بالا رفته است، ابراز کرد: برخی از جوانان در اولویت­ های همسر آینده خود چنان سختگیر وآرمان­گرایانه فکر می­ کنند که هرگز چنین خواستگاری برای آن­ها نخواهد آمد، لذا والدین باید به فرزندانشان اولویت­ های مهم و اساسی را تبیین کنند تا آن­ها در انتخاب همسر منحرف نشوند.
این استاد حوزه ادامه داد: خداوند متعال در نظام خلقت همه خوبی­ ها را بین افراد تقسیم کرده، بدین معنا که هر فردی در کنار نقص­هایش خوبی­ هایی هم دارد، لذا جوانان در انتخاب همسر نباید به دنبال خوب مطلق باشند.
وی در ادامه مقایسه کردن همسر خود با دیگران را امری مذموم برشمرد و گفت: زن و شوهر هنگامی که همدیگر را با دیگران مقایسه می­ کنند، چیزی جز دلسردی در روابط آن­ها به وجود نمی­ آید، چرا که خود مقایسه کردن نوعی تحقیر محسوب می شود و به عدم پذیرش فرد توسط همسر خویش تفسیر می شود.
حجت الاسلام وحیدی عنوان کرد: وقتی خانمی یا آقایی در ذهن خود، همسرش را با سایر اقوام و آشنایان مقایسه می‌کند، کم‌کم نسبت به همسر خود بی‌میل و بی رغبت شده و این بی‌میلی جرقه اختلافات و مشکلات درون‌خانواده‌ای را روشن خواهد کرد.
وی تشکر زبانی را از رازهای مهم همسرداری معرفی و ابراز کرد: سپاس گزاری از همسر، عامل بسیار مؤثر در حفظ و بقای نظام خانواده به شمار می­رود، این عامل علاوه بر آن که زمینه سازگاری همسران را فراهم می ­کند، سبب سایه افکندن آرامش بر خانواده می­شود که هدف ازدواج است.

بیشتر بخوانید:

- سبک زندگی/ 5 قانون خوشبختی برای زوج­ های جوان

- سبک زندگی/ ویژگی های همسر شایسته + پرونده ویژه خانواده

- مجموعه مقالات خانواده و مهارت های زندگی

- خانواده و تحدید نسل!

- پرونده ویژه «سبک زندگی مجازی» + دانلود کتاب

- سلسله مباحث سبک زندگی اسلامی: آداب و احکام زناشویی + پرونده ویژه

- سلسله نشست های سبک زندگی؛ خانواده و مهارت های زندگی حرم/ معرفی صفحه ویژه «دین، نشاط، زندگی»

- رهنما / چند تابلو برای نصب؛ تصاویری از زندگی حضرت زهرا

- همسفر تا بهشت

- رهنما / چگونه همسری باشیم؟

- رهنما / ارتباط نیکو زیر یک سقف

- رهنما / اختلاف های کوچک، تفاهم های بزرگ

- کتاب رهنما با عنوان احکام خانه

- کتاب رهنما با موضوع تربیت کودک

- رهنما / اوقات فراغت فرزندم را چگونه مدیریت کنم؟

کلیپ مرتبط:

- سلسله نشستهای دین نشاط زندگی با موضوع "همدلی و همزبانی در زندگی مشترک"

- کلیپ: زندگی آسمانی از منظر قرآن کریم

- سبک زندگی/ برگ هایی از کتاب «چند قدم تا آرامش» + بسته ویژه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.